Nejnovější recenze ze sekce Grafické tablety

Přidáno: 20. prosince 2014

• velikost
  • pero bez baterie
  • výměna hrotů

jako mírně pokročilá s programem Corel a jako začátečník s tabletem jsem spokojená :-D

Ověřený zákazník Extreme Digital Zrt. Ověřený zákazník

Přidáno: 3. prosince 2014

Zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• dobrý poměr cena-výkon
  • nutnost stáhnout kalibrační software zvlášť
  • v dodávce nejsou náhradní hroty,i když jsou uvedeny

po nakalibrování se dá nastavit "na míru"

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. listopadu 2014

Zakoupeno v K24.cz

• Malý, lehký, skladný, bez baterií, výborná citlivost.

I přes malou velikost je tablet skvělý nejen na grafickou práci a úpravu fotografií, ale i na klasickou digitální malbu. Velmi příjemný, neklouzavý povrch tabletu poskytuje velmi komfortní pocit při malování. Doporučuji i profi grafikům a výtvarníkům.

Genius PenSketch M912A

Genius PenSketch M912A

Přidáno: 24. listopadu 2014

• Pěkná cena, velká plocha, jednoduchá instalace
  • Neustálé problémy s komunikací. Myš nevyhovuje, ale mám ho hlavně kvůli peru.
  • Pero ale špatně komunikuje, v grafickém programu, jakoby si někdy dělalo co chce.
  • Opakovaně se stylus nechce přihlásit

Mám již druhý kousek, první byl reklamován kvůli problémům komunikace plochy a pera. Zároveň nefunkční tlačítka, kurzor se zpožďoval za myší.
Reklamace vyřízena výměnou za nový výrobek, po půl roce opět přestal fungovat stylus :-(

Přidáno: 24. listopadu 2014

• Super citlivost
  • Pohodlně se vejde na stůl

Wacom je prostě špička.

Ověřený zákazník CEWE FOTOLAB Ověřený zákazník

Přidáno: 18. listopadu 2014

Zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Můj první grafický tablet, takže se ještě "sžíváme". Zatím ale super, vše, co jsem od něj očekával, splnil. Za sebe doporučuji
  • Český návod je hodně zevrubný, navíc mi na W8.1 nešla spustit automatická instalace, ale to není nic, co by mě položilo.

Můj první grafický tablet. Pomalu, ale jistě se s ním sžívám, ale první zkušenosti jsou veskrze pozitivní. Poměr kvalita/cena je super. Pro práci např. v lightroomu je lepší než myš, tedy dle mého dojmu a pocitu. Dotyková plocha reaguje přesně a citlivě, pero taktéž bez problémů. USB kabel by sice mohl být delší, ale to se dá přežít. Pokud to někomu vadí, ať si pořídí bezdrátové pero...
Má sice i dvě drobnosti, které jsem zmínil v rubrice "Proti", ale za sebe můžu jen doporučit.

Ověřený zákazník ALEXA Ověřený zákazník

Přidáno: 11. listopadu 2014

Zakoupeno v ALEXA

Produkt splňuje přesně to, co jsme od něj očekávali.

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. listopadu 2014

Zakoupeno v K24.cz

nema konkurenci

Přidáno: 26. října 2014

• bezdrát
  • schovka na USB "adaptér"
  • možnost uživatelského nastavení tlačítek
  • je možné vypnout ovládání prsty
  • různé náhradní hroty na pero
  • design
  • dílenské zpracování
  • viklá se usb konektor
  • výdrž baterie měří nepřesně
  • při zapnutém ovládání prsty snímá i dlaň opřenou o pracovní plochu, což rychle začne obtěžovat

Perfektní pracovní nástroj, který je pro úpravu fotek nedocenitelný. Nesrovnatelný s mým předchozím Genius tabletem!
Pěkný design, příjemně se s ním pracuje, USB čudlík se dá zaparkovat dovnitř tabletu, takže při vyndání z počítače se vám neztratí.
Bohaté možnosti nastavení funkčních tlačítek - různé funkce pro různé programy - funguje výborně.
Přesto se mouchy najdou. Trochu mě štvou tři věci: Zdířka pro mini USB je volná a celý ten konektor se viklá. V zahraničních recenzích jsem i četl, že začal zlobit, mně zatím funguje. Nepříjemný je taky fakt, že při zapnutém multitouch ovládání (stylus i prsty) si opřu dlaň o pracovní plochu a tablet začne zoomovat nebo snímkem otáčet. Rozčiluje mě to a i když jinak ovládání prsty funguje moc dobře, při retušování mám zapnuté jen ovládání stylusem. A potom baterka - na indikátor se moc nedá spolehnout, měří od oka a rozsvítit zelenou diodu "nabito" se mi podařilo jen při prvním nabíjení, od té doby se vždy zastaví na 97%.
Používám na MacBooku i na PC, obojí bez problému. Většinou v kombinaci s Photoshopem a výborně se to doplňuje. Cenovka sice není zrovna lidová, ale podle mě se tahle investice vyplatí; výrazně urychlí, zpřesní a zpříjemní úpravu fotek.

A ještě upozornění - na MacBooku nemám mechaniku, tak jsem instaloval driver stažený z webu, ale pracovalo to s chybami, po instalaci z CD už všechno šlape.

Wacom Intuos Pro L

Wacom Intuos Pro L

Přidáno: 18. října 2014

• Velká plocha pro kreslení nebo digitální malbu. Dobrý povrch.
  • Ovládání dotekem je luxusní rychlejší než perem - přestal jsem ve používat myš.
  • Programovatelná tlačítka a Touch ring.
  • Pero s vyměnitelný hroty - plstěný je skvělý. Velká přesnost při kreslení.
  • Design
  • Wacom
  • Nemožnost vyměnit Cover sheet - plochu na kreslení - pro tuto řadu Intuos Pro/5. Wacom to nemá nabídce. Lze nahradit vrstvou pro starší model Intuos 4, která je bezdotyková.
  • Za ty peníze jsem čekal tochu lepší podporu.

Moje první i další zkušenosti s tabletem. Intuos Pro L (existuje i Intuos 5 L ale tablety jsou shodné)

Vlatním také tablet Wacom Bamboo Medium Fun (starší verze), který funguje stále úžasně - je to prostě Wacom.

Tablet pro digitální malbu.
Vyšší třídu tabletu jsem kupoval předevší jako nástroj pro digitální malbu a kresbu. Wacom Intuos Pro ho převyšuje nížší model v mnohem větší přesností práce. Je to díky lepšímu povrchu který nedovoluje tolik klouzat v kombinaci s vyšším rozlišením. Výborné jsou plstěné hroty které ještě zvyšují odpor pera při kreslení. Není to sice jako kresba po papíře, ale o to asi úplně nejde. Je to prostě jiný nástroj. Ale práce s ním je výborná.

Pokud potřebujete gr. tablet na retušování, myslím, že klidně postačí menší velikost.

Pro kresbu je ideální je aby pohyb ruky byl v poměru 1:1 k pohybu kurzoru na monitoru. To samozřejmě není. To by tablet musel být stejně velký jako monitor (nebo naopak). Já proto používám menší monitor (19").
Pak je tady vychytávka Precision mode, kde kreslíte na menší ploše monitoru ale je právě dosaženo přesnější práce. Prostě stejnou vzdálenost, kterou pohybujete rukou, tak nakrelíte na monitoru. Dá se to nastavit jak potřebujete.

Povrch kreslící plochy - sheet.
Zjišťoval jsem na fórech Wacomu možnou výměnu kreslící plochy. Zjistil jsem, že nejde vyměnit.
Což mě dost zamrzelo. Je to profesionální nástroj a čekal jsem větší podporu.

Náhradní sheet pro modely Intuos Pro není v nabídce Wacomu. Je to kvůli dotykové vrstvě a údajné náročnosti na výměnu.
Takže pokud ho poškrábete nebo ho používáním vyleštíte (pak už to není ono - moc to klouže) pak jedině vyměnit za sheet pro starší verzi Intuos 4L - stejná velikost . Přijdete smozřejmě o možnost ovládání dotykem.

Jedna z možností je nalepit na plochu folii která je určena pro psaní křídou. Dá se sehnat např. v nějaké reklamní agentuře (jsem z oboru). Je to silná samolepka s povrchem o něco drsnějším než originál. Mám s ní výborné zkušenosti. V podstatě je to skoro lepší neš originál...:) Akorát příjdete o ty svítivé růžky. Ale můžete kreslit až do smrti jako na novém tabletu. (Když občas samolepku vyměníte.) A ovládaní dotykem funguje.

Na čištění plochy je asi nejlepší isopropylen. S tím se čistí i fotoválce v kopírkách. Rychle se vypařuje nezanechává žádný povlak jako třeba líh. Nečistit benzínem a vůbec ne něčím na bázi toulenu. Ten sice krásně rozpustí lepidlo ale i s povrchem tabletu...

Multi touch:
Hodně se psalo v recenzích, že ovládání PC dotykem, kterou tablet umožňuje se až tak nevyužije. Myslím ale že je to špičková věc. Člověk si na to rychle zvykne je to pohodlnější a ryhlejší než perem. Myš už nepoužívám.

Express Key:
Funkce touch ring a programovatelná tlačítka jsou výborná věc. Sice jsou dost daleko od sebe ale to je asi o zvyku. Prostě jen kreslím bez nutnosti sahat na klávesnici. Ideální.

Bezdrát:
Další věc je bezdrátové spojení s PC. Četl jsem kdesi v recenzi, že je znatelná prodleva. Pokud jsem měl tablet v běžné vzdálenosti od počítače, tak jsem žádnou prodlevu necítil. Je to stejný jako s kabelem.

Design:
Svitící růžky označující aktivní plochu, pogumovaný matný povrch, všechno vypadá suprově.

Poslední bod. Zatím jsem nepřišel zda-li je pro tablet v nabídce bundlovaný software. Někde jsem četl že ano, ale zatím to vypadá že pro náš region není. Nemám tam nikde samolepku s kódem pro download. Budu psát na podporu ...

Jinak i přes určité zklamání že prakticky nelze vyměnit kreslící plochu jsem velmi spokojený.

Wacom Intuos Pen CTH-480S

Wacom Intuos Pen CTH-480S

Přidáno: 16. října 2014

(naposledy upraveno 16. října 2014)

• poměr cena - výkon
  • nevím o ničem

dobrá volba

Přidáno: 11. října 2014

• Tradiční kvalita
  • nemám připomínka

Wacom je v tomto oboru špička.

Wacom Bamboo Pad

Wacom Bamboo Pad

Přidáno: 10. října 2014

Zakoupeno v Alza.cz

malý, lehký, skladný, dobře funguje

Přidáno: 27. září 2014

Zakoupeno v Foto.cz

Sice dražší, ale perfektní...

Přidáno: 25. září 2014

• výborná odezva tabletu
  • intuitivní ovládání
  • celkově samá pozitiva

Nejlepší produkt z nabídky grafických tabletů na trhu.

Genius G-Pen F350

Genius G-Pen F350

Přidáno: 17. září 2014

(naposledy upraveno 22. února 2019)

• Krásně se sním pracuje
  • málo hrotů
  • tužka nevydrží teda asi mě

Krásně se sním pracuje, mám ho už 5 let a stále funguje jen začal trochu probíjet, pracovala jsem sním hodně dlouho a stále ho mám jako nahrádu kdyby náhodou nový grafický tablet přestal fungovat. Doporučuju ho vše kdo začíná s grafický tabletem tenhle je přímo pro začátečníky přímo stvořený!!

Přidáno: 8. září 2014

Zakoupeno v Alza.cz

• dcera ho potřebuje k výuce

-Tento produkt nám doporučila filmová škola ve Zlíně,kde dcera nastoupila do prvního ročníku- zatím je spokojená-určitě budeme doporučovat ostatním-je to produkt za rozumnou cenu

Genius EasyPen i405x

Genius EasyPen i405x

Ověřený zákazník Asus.cd Ověřený zákazník

Přidáno: 2. září 2014

Zakoupeno v Asus.cd

• Funguje...
  • Myslela jsem, že bude jednodušší kreslit přes tablet, ale nakonec stejně zvítězila myš. Asi jde o zvyk...

Pro lidi, kteří myší prostě neumí, je skvělý, ale za roky praxe s kreslením myškou jsem zjistila, že pero s tabletem mi nakonec nevyhovuje a myškou kreslím lépe... Funguje prostě jinak...

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. září 2014

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Zkrátí čas při úpravě fotek,
  • lepší a přesnější retuše
  • přesnost
  • váha
  • a určitě toho bude mnohem víc :-)
  • zatím mě nic nenapadá. Když tedy nepočítám cenu, ale na druhou stranu za kvalitu si rád připlatím.

Vřele doporučuji

Genius EasyPen F610E

Genius EasyPen F610E

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. srpna 2014

Zakoupeno v CZC.cz

• Jednoduché, přesné

Za danou cenu úplně maximálně Geniální zařízení.

Zobrazuji 421 - 440 ze 500 recenzí 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25