Nejnovější recenze ze sekce Grafické tablety

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. února 2018

Zakoupeno v CZC.cz

• Zatím vše bez problémů.

Christofer Christofer

Přidáno: 3. února 2018

• programovatelná tlačítka
  • pero nepotřebuje dodatečné napájení ani baterii
  • velikost bohatě dostačující
  • kvalita produktu
  • možnost bezdrátového napojení k počítači(za předpokladu že si dokoupíte potřebné příslušenství)
  • pero se drží dobře a kreslí taktéž
  • neustálá potřeba restart ovladačů(ale je možné že je chyba na mé straně)
  • špatně se vyndávají ty tři hroty ze zadní strany tabletu(musel jsem použít nůž aby šli vyndat)
  • celkem rychle se obrušují hroty
  • nevyužité programy(jeden nahradí paint tool sai a druhý zase animate. ale někdo je využije)

Celkově tablet je dobrý, v některých ohledech mě zklamal a v některých potěšil, či, dokonce i překvapil. Myslím si že pro začátečníky je dobrý.

PS: Pokud si lámete hlavu jestli vzít wacom comic, photo, art, draw nebo 3d respektive jestli je mezi tablety rozdíl, tak není, rozdíl je jenom v přibalených programech.

• Kvalita zpracování
  • Celkem 6 nastavitelných tlačítek - 4 na tabletu, 2 se stejnými možnostmi nastavení na peru. Jeden z hlavních důvodů mého výběru.
  • Možnost konkrétního nastavení tabletu, pera i gest pro různé programy.
  • Multitouch gesta - velmi užitečná. Starší verze Photoshopu na ně nereaguje (možná jen mé špatné nastavení), nicméně s dodávaným softwarem fungují v pořádku. Lze je přepínačem na tabletu úplně vypnout.
  • Lehké bezbateriové pero srovnatelné s propiskou, bez zbytečných odlomitelných částí
  • Možnost rozšířit o příslušenství k bezdrátovému provozu (nevyužívám, někomu může přijít vhod)
  • Může se objevit údajně poměrně častý problém s ovladači (u mě v OS Win 7), kdy se tablet po jejich instalaci chová jako nepřipojený k PC. Vyřešila instalace staré verze driveru.
  • Přes poměrně citlivé nastavení pera bylo opotřebení hrotu znatelné už druhý den používání. S tabletem jsou dodávány tři náhradní, nicméně kdybych kupovala znovu, jako intenzivní uživatel rovnou obětuji momentálně necelých 200 Kč za balíček dalších 5ks.

Zakoupen jako náhrada za cca čtyři roky používaný Genius M610X. Největší obavu mi dělal přechod na menší aktivní plochu, který od prvního použití vůbec nevnímám, pro detailnější práci při zoomu je rozměr pro mé účely a 15,6" displej naprosto dostačující a nijak neomezuje, naopak příjemně uvolnil místo na stole.
Oproti starému Geniusu lépe reaguje na pero, dlouhé tahy jsou čistší, zkrátka "pěkně poslouchá." Radost mám i z přidaného softwaru, hlavně Clip Studio Paint, které si rozumí i s .psd soubory. Pozor snad jen na ztrátu originálního USB kabelu - výrobce vyčůraně zúžil přístup do tabletu, který je pro běžné kabely malý.
Nemám zkušenost s dražšími a profi tablety, nicméně jako amatérský, ale poměrně aktivní čmrkálek a začínající komiksář jsem s investicí spokojená, částka za produkt se mi zdá adekvátní. Za mě příjemný přechod na Wacom, 100% neudělím jen díky nedostatku zkušeností s dalšími produkty.

Wacom Intuos Draw White Pen S

Wacom Intuos Draw White Pen S

Ověřený zákazník PATRO.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 19. ledna 2018

Zakoupeno v PATRO.cz

Byl to dárek pro syna,a je moc spokojený .Je to dobrá značka.Určitě bych ji doporučovala všem.

Ověřený zákazník Megapixel.cz Pavel Jakl

Přidáno: 15. ledna 2018

Funguje, jak má.

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 8. ledna 2018

Zakoupeno v CZC.cz

To sem objednala pro vnučku a je moc spokojena

Wacom Intuos Photo Pen&Touch S CTH-490PK

Wacom Intuos Photo Pen&Touch S CTH-490PK

Ověřený zákazník Megapixel.cz Simča

Přidáno: 30. prosince 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Super se s ním pracuje
  • Mnohem jednodušší zvykání, než jsem čekala (můj první tablet)
  • Velké problémy s instalací. Instalovali jsme několikrát a stále se nedařilo. Pomohla až teprve aktualizace windows update. Konečně funguje! Po vypnutí a zapnutí počítače tablet funguje, ale nejde spustit program tabletu na uživatelské nastavení (věřím, že opět pomůže vypnout a zapnout nb, sám program tento postup doporučuje).
  • Chybí stojánek na pero - látkové poutko ve vrchní části tabletu je hodně úzké a nepraktické.
  • Bylo by super mít bezdrátové připojení již v základu, ale s tím jsem počítala a takto to i koupila. Jsem ráda, že je alespoň možnost dokoupení.

I přes problémy s instalací, tablet určitě stojí za pořízení!

Boogie Board Jot 4.5 černý

Boogie Board Jot 4.5 černý

Ověřený zákazník APEI.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 20. listopadu 2017

Zakoupeno v APEI.CZ

• Na operativni poznamky super, pracovni mam vetsi
  • Bohizel nejde ecport do PC

Wacom Intuos 3D Black Pen&Touch M CTH-690TK-N

Wacom Intuos 3D Black Pen&Touch M CTH-690TK-N

Ověřený zákazník Megapixel.cz Emil Adamec

Přidáno: 17. října 2017

• Spolu s tabletem je i software ZBrushCore

Tablet se hodí k notebooku. Jeho instalace je jednoduchá. ZBrush software je výhodou. Možnost připojení kabelem nebo bezdrátově. Lehký přenosný. Dobrý poměr aktivní plochy k rozměrům tabletu. Pracuje spolehlivě. Cena odpovídá kvalitě.

Ověřený zákazník APOLLOs.cz Pitrs

Přidáno: 12. října 2017

Zakoupeno v APOLLOs.cz

+Byl to dárek pro syna.
+Syn je naprosto spokojený.
+Super věc na malování a návrhy.
-Problematická instalace na 64 bitový systém

Přidáno: 10. října 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Dobře se na tom kreslí, grafické pero má vyměnitelné hroty, kreslící plocha je velká vzhledem formátu A4, USB kabel k připojení dostatečně dlouhý

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Ověřený zákazník

Přidáno: 26. září 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Funguje s 16:9 monitorem
  • Pracovní plocha tabletu stačí
  • Mohu si ho brát i na cesty (musíte do koupit baterii)
  • Pero se pohodlně drží
  • Možná to je lepší než myš, na některé věci
  • Složitá registrace

Wacom Intuos Pro Paper M

Wacom Intuos Pro Paper M

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 22. září 2017

(naposledy upraveno 24. září 2017)

• opravdu precizní tahy. Je znát jemnější přítlak.
  • umí náklon (soudkovou rotaci už ne)
  • paper funguje, dává obrázky 70 ppi. (což stačí)
  • z převážné části funguje i pod linuxem
  • bluetooth v základním vybavení
  • zpracování precizní, elegantní, sexy.
  • vychytaná ergonomie.
  • sdostatek namapovatelných tlačítek i kolečko.
  • cena je .... nestoudná? šílená?
  • wacom marketing je jako pavučina.
  • Ocenil bych - možná trochu neskromně - alespoň futrálek v (této) ceně.
  • na tlačítko nejde namapovat klávesa escape (ve windows)
  • paper funguje pouze se značkovými výměnnými hroty, (ale s tím se dopoředu počítalo..)
  • Ale především, proč nedoporučuji: novinka oproti staršímu PTH-651 je, že se brutálně OBRUŠUJE HROT - když jsem to zjistil, málem jsem šel tablet vrátit. Teď mě mrzí že jsem to neudělal. Po pár týdnech pouhého zkoumání a hraní si, tzn. tak 15 hodin čistého času je to na první výměnu. Zajímlo by mě, jak se na to tváří majitlé velikosti L. Ti se teprve něco najezdí.
  • Částečně to řeší občasná folie pod klipsnu nebo kreslení eraserem na nenáročné partie. + jeden nápad jak trochu upravit hrot.
  • Pocit neustálých obav, jestli moc netlačíte jestli moc nebrousíte... to tak trochu brzdí kreativitu.
  • Jestli si tedy myslíte, že se jednou plácnete přes kapsu a pak už budete jen kreslit, retušovat, modelovat.... tak to právě že ne ,P .)
  • příště bych šel do staršího PTH-651, ale ten nějak záhadně zmizel z trhu. Tak prostě do Huion nebo XP Pen.
  • ale pokud ho neplánujete moc používat, nebo vám nevadí dokupování hrotů 3x častěji jak tužek tvrdosti HB, (v cenových relacích wacom) tak to bude dobrá volba.

Je to moje překvapivá, ale pravdivá zkušenost. (dokonce mi tahle recenze, jak to vypadá, neprošla na stránkách obchodu, kde jsem nakupoval ) Tak to píšu alespoň sem, sám bych tuto info totiž býval rád měl ještě před nákupem.
Jinak jsem se s tím nakonec vyrovnal, užívám si předností a jak jsem psal, český ručičky si s tím docela dokázaly poradit.

Ověřený zákazník CZC.cz Olga

Přidáno: 4. srpna 2017

• Velmi dobrá.

Wacom Cintiq 13HD

Wacom Cintiq 13HD

Přidáno: 13. července 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• kvalitní grafický tablet/displej pro nadšence v digitální malbě

po předchozí ne zcela optimální zkušenosti s neznačkovým grafickým tabletem jsme se rozhodli našetřit a investovat vyšší částku do prověřené značky a nelitujeme; tablet/displej oproti grafickému tabletu poskytuje uživateli mnohem vyšší komfort při tvorbě, u této značky lze dokupovat samostatně pera a hroty, displej lze používat jako další obrazovku k počítači i na jinou činnost než je kreslení

Wacom Cintiq 27QHD

Wacom Cintiq 27QHD

Ověřený zákazník Megapixel.cz ALA

Přidáno: 10. července 2017

(naposledy upraveno 10. července 2017)

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Jediný grafický tablet v takové specifikaci
  • Vysoké rozlišení, vysoká citlivost, ovladače už docela fungují
  • Display Adobe RGB
  • Vysoká cena
  • Častější poruchy - AHVA LCD (IPS) > těžko říc čím byly způsobeny

Pokud děláte kreativní grafiku, matte painting, či složitější retuše fotografií je vhodné jít do zobrazovacího grafického tabletu. Pokud si kupujete kalibrovaný monitor (třeba jen pro fotografie, nebo Dtp) cena bude stejně mezi 25 000 - 45 000, což už není tak daleko od Cintiqu, který toho umí daleko víc, než jen zobrazit. Pero je kvalitní, hroty jsou vcelku trvanlivější, než je tomu u řady Intuos (pokud ovšem neuděláte 200 kreseb denně stejně ho zbrousíte tak za 5 let). Pokud jste animátor a děláte na něčem jiném, děsně se nadřete, prostě kreslit tam, kam koukám je o něčem úplně jiném než u GT bez monitoru.

Wacom Intuos Pro S

Wacom Intuos Pro S

Ověřený zákazník CZC.cz Morgion

Přidáno: 9. července 2017

(naposledy upraveno 9. července 2017)

Naprostá spokojenost

Wacom One M

Přidáno: 5. června 2017

• Pro začínající
  • Wacom

Wacom je snad nejlepší značka v oblasti grafických tabletů. Pro začínající je tohle perfektní poměr mezi cenou a kvalitou.

Wacom One S

Ověřený zákazník ELEKTRO plus Honza J.

Přidáno: 12. května 2017

Zakoupeno v ELEKTRO plus

• bez chyb

Levné a ihned na skladě
Perfektně se s tím pracuje