Nejnovější recenze ze sekce Grafické tablety

Wacom Cintiq 13HD

Wacom Cintiq 13HD

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. července 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• kvalitní grafický tablet/displej pro nadšence v digitální malbě

po předchozí ne zcela optimální zkušenosti s neznačkovým grafickým tabletem jsme se rozhodli našetřit a investovat vyšší částku do prověřené značky a nelitujeme; tablet/displej oproti grafickému tabletu poskytuje uživateli mnohem vyšší komfort při tvorbě, u této značky lze dokupovat samostatně pera a hroty, displej lze používat jako další obrazovku k počítači i na jinou činnost než je kreslení

Wacom Cintiq 27QHD

Wacom Cintiq 27QHD

Ověřený zákazník Megapixel.cz ALA

Přidáno: 10. července 2017

(naposledy upraveno 10. července 2017)

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Jediný grafický tablet v takové specifikaci
  • Vysoké rozlišení, vysoká citlivost, ovladače už docela fungují
  • Display Adobe RGB
  • Vysoká cena
  • Častější poruchy - AHVA LCD (IPS) > těžko říc čím byly způsobeny

Pokud děláte kreativní grafiku, matte painting, či složitější retuše fotografií je vhodné jít do zobrazovacího grafického tabletu. Pokud si kupujete kalibrovaný monitor (třeba jen pro fotografie, nebo Dtp) cena bude stejně mezi 25 000 - 45 000, což už není tak daleko od Cintiqu, který toho umí daleko víc, než jen zobrazit. Pero je kvalitní, hroty jsou vcelku trvanlivější, než je tomu u řady Intuos (pokud ovšem neuděláte 200 kreseb denně stejně ho zbrousíte tak za 5 let). Pokud jste animátor a děláte na něčem jiném, děsně se nadřete, prostě kreslit tam, kam koukám je o něčem úplně jiném než u GT bez monitoru.

Wacom Intuos Pro S

Wacom Intuos Pro S

Ověřený zákazník CZC.cz Morgion

Přidáno: 9. července 2017

(naposledy upraveno 9. července 2017)

Naprostá spokojenost

Anonym Anonym

Přidáno: 10. června 2017

dokonalé

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 5. června 2017

• Pro začínající
  • Wacom

Wacom je snad nejlepší značka v oblasti grafických tabletů. Pro začínající je tohle perfektní poměr mezi cenou a kvalitou.

Wacom One S

Ověřený zákazník ELEKTRO plus Honza J.

Přidáno: 12. května 2017

Zakoupeno v ELEKTRO plus

• bez chyb

Levné a ihned na skladě
Perfektně se s tím pracuje

Simona Simona

Přidáno: 7. května 2017

(naposledy upraveno 10. května 2017)

seká se, nespolupracuje s windows 10, mám ho půl roku a stále mi to hází chyby v systému a musím odinstalovat a znovu instalovat, po půl roce odešel konektor k USB. Reklamace bude nutná.

Wacom Intuos Pro M

• spoustu funkcí
  • kvalitní zpracování
  • nevím

Profi tablet
zakoupil jsem na základě referencí
doporučil bych taktéž nabízet cestovní obal

Wacom Intuos Draw Pen S CTL-490DB

Wacom Intuos Comic Pen&Touch S CTH-490CK

Marty Marty

Přidáno: 12. dubna 2017

• kvalitní zpracování
  • řada nastavení, pro každou aplikaci zvlášť
  • nejlevnější wacom co podporuje multi-touch gesta (zoom, otočení plána atd, velice užitečné)
  • 4 tlačítka (já je nevyužívám, ale někomu se můžou hodit)
  • licence na software: Clip Studio Paint a Anime Studio. zvlášť CSP je imho naprosto boží věc.
  • dřívější generace wacom měly pero s gumou na konci, tady už pero gumu nemá. já osobně bych gumu moc nevyužil, ale i tak je to downgrade
  • nepodporuje tilt (náklon pera vůči ploše), pokud chcete tuhle funkci využívat, je potřeba sáhnout po dražším modelu Intuos Pro

pro moje potřeby naprosto vyhovující tablet. velikost mi pro 25' monitor stačí - přestože jde o nejmenší verzi, tak stejně využívám jen část plochy tabletu (jsem zvyklý dělat menší pohyby rukou, pokud děláte větší pohyby, můžete to vidět opačně).

Wacom Bamboo Slate CDS-810S

Wacom Bamboo Slate CDS-810S

Ověřený zákazník FOTOLAB.cz Pavlína Burdová

Přidáno: 9. dubna 2017

Zakoupeno v FOTOLAB.cz

• Vše funguje poměrně rychle (přenos obrázku/textu)
  • Kvalita linky je dostačující (od originálu se liší cca v 5%), tzn, že linka patrná na papíru není zachycena v elektronické podobě)
  • hezký design
  • Základní úpravy v potřebné aplikaci jsou fajn
  • Pro správnou funkci potřebné aplikace Inkspace je nutná verze androidu 4.2., museli jsme si upgradeovat tablet...takže na to pozor!!!
  • Cena náhradních náplní je kolem 240Kč/3ks (nedokážu odhadnout, na jak dlouho vydrží jedna náplň, respektive na kolik obrázků)

Tuto podložku jsme si pořídila na kreslení a myslím, že pro skici je parádní. Fajn je, že si můžete jakýkoliv obrázek (třeba i nějaký starý) nakreslit tužkou a pak obtáhnout speciálním perem, aby se skica přenesla do elektronické podoby.

Wacom Intuos Draw White Pen S

Wacom Intuos Draw White Pen S

Gabe Newell Gabe Newell

Přidáno: 22. března 2017

• Konfigurovatelná tlačítka
  • Design
  • Gayovští cestovatelé mě o půlnoci navštěvují

Můj první tablet, pro mé potřeby naprosto ideální. Kreslící plocha má perfektní rozměry, tlačítka Express Keys je možné jednoduše nastavit na jakoukoliv funkci.
Příjemně překvapí i ostatní softwarová nastavení od Wacomu, jako Radiální menu, panely pro rychlý přístup běžných funkcí nebo mód myši. Ovšem hádám že tohle všechno jsou standardní možnosti Wacom tabletů.
Pokud se rozhodujete mezi Wacom One a serií Intuos, tak si prostě připlácíte za 4 nastavitelná tlačítka. Záleží na tom, k čemu tablet používáte, ale pro mě jsou při jednoduchém kreslení i pohybu ve 3D nepostradatelná.

Wacom Intuos Comic Pen&Touch S CTH-490CB

Wacom Intuos Comic Pen&Touch S CTH-490CB

Ověřený zákazník CZC.cz Martin Škořepa

Přidáno: 21. února 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Výborná věc. Opravdu splňuje, co nabízí na krabici - kreativitu. S tabletem jsem měl zkušenosti před více než deseti lety. A nebylo to ono. Jenže doba se více než změnila a možnost přítlaku pera (pozor! SW to musí podporovat) je něco, co s myší opravdu neuděláte. Takže jsem se rozhodl si základní tablet pořídit. Výborná je také možnost přidaného softwaru, který máte možnost u tabletu vyzkoušet - dvouletá omezená možnost na SW Clip Anime Paint Pro je více než dostačující. Díky tomu, že Wacom představuje jakýsi nepsaný standart mezi tablety, je i na tomto SW patrná absolutní podpora tabletů této značky. A protože je samozřejmě možné i zoomování, není třeba se obávat toho, že se jedná o nejmenší tablet (S). Snad jen pokud byste byli návrháři a potřebovali dlouhé tahy, pak si pořiďte větší. Jinak verze S stačí. Toho jsem se snad nejvíce obával, ale opravdu zbytečně. Po necelých dvou dnech mi to už ani nepřišlo a velmi dobře se s ním pracuje. Možná jsem měl i výhodu, že roky používám bezdrátovou myš a klávesnici. Ovšem i tak je to snadné pro všechny. Díky připojení do USB není třeba baterie. A gesta se dají na tabletu vypnout - pro malování je nepotřebuji. Maluje se s ním totiž jako na papír.
  • Vůbec nic.

Doporučuji!

Ověřený zákazník OBCHODY-PLUS.cz Martin

Přidáno: 5. února 2017

Zakoupeno v OBCHODY-PLUS.cz

• Za cca tisícovku kvalitní tablet.
  • Velikost akorát, vůbec není potřeba pro běžné kreslení větší, naopak, oceňuji kompaktní rozměry.
  • Šikovně vyřešené uchycení pera.
  • Snad jen, že není bezdrátový. To bych ocenil.

Je vidět, že Wacom umí a nešidí ani ty nejlevnější modely. Sáhnul jsem po něm, abych mohl během online webinářů kreslit na obrazovce diagramy, grafy, obrázky. Tablet funguje perfektně a přestože nemá na opačném konci pera gumu, je možné si ji nadefinovat na jedno z tlačítek přímo na peru.
Pro běžné použití (i v grafických programech typu Photoshop, Illustrator) spolehlivý a plně vyhovující, přítlaky fungují, jak mají, radost kreslit. Velice příjemný povrch, tak akorát, aby po něm pero ideálně klouzalo.

Wacom Intuos Pro Paper M

Wacom Intuos Pro Paper M

Kamila Horáková Kamila Horáková

Přidáno: 3. února 2017

• Naprosto bezkonkurencni!!! Bez diskuse. Nadseni.

Supr

Wacom One M

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Tomáš B.

Přidáno: 20. ledna 2017

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• splnil očekávání
  • velká kreslící plocha
  • účasný poměr kvalita/cena
  • jednoduchá instalace
  • kompatibilita a funkčnost s Windows 10
  • zpracování
  • hroty se relativně rychle obrušují
  • jsem zvědav, zda bude možné sehnat hroty

splnil očekávání

NGS Aloha

NGS Aloha

EkS EkS

Přidáno: 30. prosince 2016

• Nízká hmotnost?
  • Špatná kvalita
  • Ta flexibilita je spíš k vzteku

Rozhodně nedoporučuji. Jak je ta kreslící plocha "flexibilní", tak to rozhodně není praktické, jak jsem si zprvu myslela, spíš naopak, nedá se pracovat všude, jen na tvrdé podložce pod tabletem.
A za několik měsíců už nefungovalo usb připojení k počítači.

Ověřený zákazník NašeObchody.cz Ověřený zákazník

• nevidím nic proti

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. prosince 2016

Zakoupeno v CZC.cz

• Funguje dle popisu. Je potřeba spíše najít dobrou aplikaci.
  • Strohý popis. Nepostihuje dobře nastavení a práci, Spíše je to o pokus / omyl.

Wacom MobileStudio Pro 512GB DTH-W1620H

Wacom MobileStudio Pro 512GB DTH-W1620H

Cookiezi Cookiezi

Přidáno: 4. prosince 2016

• Malý
  • Může se dobře posilovat svalstvo
  • S perem můžu házet
  • Žere to dost ramek
  • Pero je příliš ostré
  • Když jsem zkoušel psát na papír, tak to nepsalo
  • Málem mi to zabilo dceru když to vzala do ruky

Nejlepší tablet. Lepší jsem si nemohl vybrat.
Pěkně hoří.