Recenze Wacom Intuos Pro Paper M

nováček

Registrovaný uživatel

Přidáno: 22. září 2017

(Upraveno 24. září 2017)

• opravdu precizní tahy. Je znát jemnější přítlak.
  • umí náklon (soudkovou rotaci už ne)
  • paper funguje, dává obrázky 70 ppi. (což stačí)
  • z převážné části funguje i pod linuxem
  • bluetooth v základním vybavení
  • zpracování precizní, elegantní, sexy.
  • vychytaná ergonomie.
  • sdostatek namapovatelných tlačítek i kolečko.
  • cena je .... nestoudná? šílená?
  • wacom marketing je jako pavučina.
  • Ocenil bych - možná trochu neskromně - alespoň futrálek v (této) ceně.
  • na tlačítko nejde namapovat klávesa escape (ve windows)
  • paper funguje pouze se značkovými výměnnými hroty, (ale s tím se dopoředu počítalo..)
  • Ale především, proč nedoporučuji: novinka oproti staršímu PTH-651 je, že se brutálně OBRUŠUJE HROT - když jsem to zjistil, málem jsem šel tablet vrátit. Teď mě mrzí že jsem to neudělal. Po pár týdnech pouhého zkoumání a hraní si, tzn. tak 15 hodin čistého času je to na první výměnu. Zajímlo by mě, jak se na to tváří majitlé velikosti L. Ti se teprve něco najezdí.
  • Částečně to řeší občasná folie pod klipsnu nebo kreslení eraserem na nenáročné partie. + jeden nápad jak trochu upravit hrot.
  • Pocit neustálých obav, jestli moc netlačíte jestli moc nebrousíte... to tak trochu brzdí kreativitu.
  • Jestli si tedy myslíte, že se jednou plácnete přes kapsu a pak už budete jen kreslit, retušovat, modelovat.... tak to právě že ne ,P .)
  • příště bych šel do staršího PTH-651, ale ten nějak záhadně zmizel z trhu. Tak prostě do Huion nebo XP Pen.
  • ale pokud ho neplánujete moc používat, nebo vám nevadí dokupování hrotů 3x častěji jak tužek tvrdosti HB, (v cenových relacích wacom) tak to bude dobrá volba.

Je to moje překvapivá, ale pravdivá zkušenost. (dokonce mi tahle recenze, jak to vypadá, neprošla na stránkách obchodu, kde jsem nakupoval ) Tak to píšu alespoň sem, sám bych tuto info totiž býval rád měl ještě před nákupem.
Jinak jsem se s tím nakonec vyrovnal, užívám si předností a jak jsem psal, český ručičky si s tím docela dokázaly poradit.

Kamila Horáková

Kamila Horáková

Přidáno: 3. února 2017

• Naprosto bezkonkurencni!!! Bez diskuse. Nadseni.

Supr

Wacom Intuos Pro M