Recenze Wacom Intuos Comic Pen&Touch S CTH-490CB

Ověřený zákazník CZC.cz

Martin Škořepa

Přidáno: 21. února 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Výborná věc. Opravdu splňuje, co nabízí na krabici - kreativitu. S tabletem jsem měl zkušenosti před více než deseti lety. A nebylo to ono. Jenže doba se více než změnila a možnost přítlaku pera (pozor! SW to musí podporovat) je něco, co s myší opravdu neuděláte. Takže jsem se rozhodl si základní tablet pořídit. Výborná je také možnost přidaného softwaru, který máte možnost u tabletu vyzkoušet - dvouletá omezená možnost na SW Clip Anime Paint Pro je více než dostačující. Díky tomu, že Wacom představuje jakýsi nepsaný standart mezi tablety, je i na tomto SW patrná absolutní podpora tabletů této značky. A protože je samozřejmě možné i zoomování, není třeba se obávat toho, že se jedná o nejmenší tablet (S). Snad jen pokud byste byli návrháři a potřebovali dlouhé tahy, pak si pořiďte větší. Jinak verze S stačí. Toho jsem se snad nejvíce obával, ale opravdu zbytečně. Po necelých dvou dnech mi to už ani nepřišlo a velmi dobře se s ním pracuje. Možná jsem měl i výhodu, že roky používám bezdrátovou myš a klávesnici. Ovšem i tak je to snadné pro všechny. Díky připojení do USB není třeba baterie. A gesta se dají na tabletu vypnout - pro malování je nepotřebuji. Maluje se s ním totiž jako na papír.
  • Vůbec nic.

Doporučuji!